SAM 2031Utenos rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Viešosios infrastruktūros sutvarkymas Utenos rajono Daugailių miestelyje" pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos VP3-1.2-VRM-01-R priemonę Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas.
Daugailiai - gatvinis miestelis Utenos rajone, kurio vardas rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XIII a. Miestelis garsėja savo baroko stiliaus medine Šv. Antano Paduviečio bažnyčia, kuri buvo pastatyta 1883 m., senąja pašto stotimi bei Nepriklausomybės dvidešimtmečio paminklu.
Projekto įgyvendinimas sukurs patrauklesnę gyvenamąją aplinką, galimybę naudotis modernia poilsio ir sporto infrastruktūra. Taip pat numatyta įrengti vietą socialiniams ir kultūriniams bendruomenės renginiams organizuoti. Įgyvendinant kaimo plėtros projektą Daugailiuose, bus prisidedama prie vietos gyvenimo kokybiškumo plėtros ir atotrūkio nuo miesto mažinimo. Skvero įkūrimas bei sporto aikštelių rekonstravimas, paveiks sporto ir aktyvaus poilsio kokybę, kultūros poreikių tenkinimą. Didėjantis vietovės patrauklumas padidins lankytojų srautus, skatins vietos gyventojų užimtumą.


Siekiant padidinti Daugailių miestelio patrauklumą, projekto įgyvendinimo metu planuojama asfaltuoti gatvės atkarpą miestelyje, dalyje gatvių įrengti šaligatvius ir apšvietimą, įrengti skverą su poilsio zona bei prie jo įrengta automobilių stovėjimo aikštele, suoliukais, šiukšliadėžėmis, scena renginiams, pėsčiųjų taku bei aikštele žiūrovams, pastatyti tualetą, sutvarkyti želdinius, bei rekonstruotas mokyklos stadionas su aikštelėmis. Bažnyčios gatvėje įrengtas šaligatvis leis tikintiesiems ir miestelio svečiams patogiau pasiekti miestelio bažnyčią ir kapines. Taip pat planuojama atnaujinti kapinių aptvėrimą, kuris yra pasenęs ir begriūvantis, todėl gadina estetinį miestelio vaizdą. Projekto lėšomis atnaujinus viešąją bendruomeninę infrastruktūrą, Daugailių miestelio gyventojai turės patrauklesnę gyvenamąją aplinką, galimybę naudotis modernia poilsio ir sporto infrastruktūra, taip pat vietą socialiniams ir kultūriniams bendruomenės sambūriams organizuoti. Teritorijos bus tvarkomos, siekiant išsaugoti esamą aplinkos natūralumą ir augmeniją. Daugailių miestelio teritoriją ir prieigas bendruomenė naudoja pakankamai aktyviai, tačiau naujai sukurta ir atnaujinta infrastruktūra leis kur kas geriau tenkinti šios tikslinės grupės – miestelio gyventojų poreikius.
Numatoma projekto biudžeto suma- 1, 7 mln. Lt. Iš jų - Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama – 1, 6 mln. Lt ir Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšos- 131 tūkst. Lt.
Įgyvendinus projektą, Daugailių miestelio gyventojai ir svečiai galės grožėtis patrauklia aplinka, dalyvauti vyksiančiose šventėse ir kituose sportiniuose bei kultūriniuose renginiuose. Bus sudarytos galimybės pasivaikščioti skvere arba leisti laisvalaikį šalia Daugailių piliakalnio. Renovuotas stadionas ir aikštelės, įrengtas skveras ir poilsio zonos prisidės prie gyventojų ir čia atvykstančių žmonių laisvalaikio poreikių tenkinimo.

Nuotraukose UAB  Šilinė" atliekami darbai Daugailių miestelyje 2014 m. spalio mėn.

Joomla templates by a4joomla