asmeninis asistentas2021 m. rugsėjo mėn. Utenos rajono socialinių paslaugų centras pradeda teikti asmeninės pagalbos teikimo paslaugas.
Asmeninio asistento paslaugą gali gauti visi neįgalieji, neatsižvelgiant į amžių, negalios pobūdį ar sunkumą.
Minėtai paslaugai gauti pateikiamas nustatytos formos prašymas - paraiška, asmens tapatybę ir negalią patvirtinantys dokumentai, pažymos apie asmens gaunamas pajamas (jei tokių duomenų neturi savivaldybės administracija), pagal poreikį kiti dokumentai.

Pirmiausia socialinis darbuotojas įvertins asmeninės pagalbos asmeniui poreikį, nustatys paslaugos teikimo trukmę (valandų skaičių per dieną ir per mėnesį), veiklas, kuriose asmeniui reikia asmeninio asistento pagalbos. Po to bus priimamas sprendimas ir sudaroma paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo sutartis.
Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į asmens poreikius ir galimybes:
• teiks pagalbą namuose ar viešojoje erdvėje, skatindamas savarankiškumą;
• teiks individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padės apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.);
• palydės asmenį į sveikatos priežiūros ir kitas valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt.;
• teiks pagalbą maitinimosi procese (paruoš stalo įrankius, padės juos pakelti ir palaikyti valgymo metu, planuoti mitybą ir kt.).
Svarbiausias asmeninio asistento uždavinys – ne atlikti veiksmus už neįgalųjį, o atlikti kartu su juo.
Jeigu neįgaliojo pajamos yra mažesnės negu 256 eurai per mėnesį, paslauga teikiama nemokamai. Jeigu pajamos didesnės, asmuo turėtų sumokėti nuo 5 proc. iki 20 proc. gaunamų pajamų.
Utenos rajone asmeninio asistento paslaugas teikia Utenos rajono socialinių paslaugų centras, t. y. šio centro paskirtas socialinis darbuotojas. Paslaugas gali teikti ir asmens su negalia nurodytas žmogus, turintis individualios veiklos pažymą. Bet šis žmogus su neįgaliuoju negali būti susijęs artimais giminystės ryšiais. Asmeninis asistentas, prieš pradėdamas teikti pagalbą, turi būti išklausęs įžanginius individualios priežiūros personalo mokymus, jeigu nėra įgijęs socialinio darbuotojo padėjėjo, lankomosios priežiūros ar asmeninio asistento kvalifikacijos.
Utenos rajono gyventojai, norintys, kad jiems būtų teikiama asmeninės pagalbos paslauga, kviečiami jau dabar kreiptis į Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių, 111 kab. tel. Nr. 8 389 64045 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Joomla templates by a4joomla