2019 m. balandžio 7 dieną po Šv. Mišių Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje parapijos klebonas Saulius Kalvaitis pakvietė parapijiečius į Daugailių seniūnijos salę, kur eksponuojama uteniškio Renijaus Pernavo tapybos darbų paroda. 
Į Daugailių seniūnijos salės langus besiveržiantys ryškūs saulės spinduliai suteikė paveikslams paslaptingumo. Dailininko Renijaus Pernavo (1965-2017) tapybą daugailiškiams pristatė Asta Meškėnaitė ir Užpalių kultūros namų renginių koordinatorė Birutė Minutkienė. 
Renijus Pernavas – kilęs iš Jociškių Utenos r.) – ten, mamos gimtinėje, ir prabėgo visos jo vasaros. Tą mielą vaikystės kampelį jis visada nešiojosi savo širdy, nes anksti mirus mamai, Renijui ir jo broliui Rolandui teko mokytis gyventi savarankiškai. Utenos politechnikume įgijo techniko-mechaniko specialybę, dirbo įvairius darbus. Paskutiniaisiais savo gyvenimo metais daug tapė – lyg bandydamas atsigriebti – įgyvendinti neišsipildžiusią svajonę.

  

 

Mėgstamiausias R. Pernavo dailininkas - Salvadoras Dali. Renijaus paveiksluose – gamtos vaizdai: gimtojo kaimo, jūros, kalnų, parko motyvai. Labai svarbią vietą jo kūryboje užima portretai: į mus žvelgia įvairūs žmonės. Jam puikiai pavykdavo atskleisti žmogaus nuotaiką, įprasminti būdo detales. Prancūzų  rašytojas Gustavas Floberas yra sakęs: „Menininkas turi būti savo kūrinyje kaip Dievas visatoje – visur esantis, ir nematomas“ – visuose paveiksluose jaučiama Renijaus dvasia. Ir nors paveiksluose daug tamsių, niūrių spalvų, tačiau prasiveržęs sodrus atspalvis visada atskleidžia, kad ryškūs vilties proveržiai, kad audžiamas šviesių svajonių tinklas.
„Meno kūriniams vertinti mes niekada neturėsime nieko, išskyrus jausmą ir protą, o tai patys netiksliausi pasaulyje instrumentai“ – kažkada akacentavo Anatolis Fransas, prancūzų rašytojas. Renijaus Pernavo tapybos kūriniams sukurti zarasiškės Giedrės Mičiūnienės eilėraščiai, kuriuos perskaitė Asta Meškėnaitė ir Birutė Minutkienė, atskleidė tapybos paveikslų nuotaiką, kvietė susimąstyti mūsų Būties prasme.
 Poezija ir dailė, dailė ir poezija – tai du matai, kuriais tąsyk buvo bandoma atskleisti Renijaus Pernavo tapybą.

Tekstas Giedrės Mičiūnienės, nuotraukos Giedrės Eimutienės.

Joomla templates by a4joomla