SAM 5480Jau trečius metus iš eilės Daugailiuose vyko armonikininkų šventė. Balandžio 29 dieną Jurginių proga daugailiškiams ir miestelio svečiams geriausius kūrinius grojo muzikantai, atvykę iš įvairių Lietuvos kampelių. Šįsyk žiūrovus linksmino pavieniai muzikantai ir kapela „Varėnos krašto muzikantai".

Pūsdamas triūbą šventės pradžią paskelbė muzikantas, kraštotyrininkas Albinas Batavičius. Vedėja Rasa Lukošiūnaitė pakvietė žiūrovus pagerbti anapilin iškeliavusius muzikantus. Po šios liūdnos akimirkos skambėjo valsai, polkos, muzikantai  atsakinėjo į vedančiosios klausimus. Šventėje dalyvavo per 20 muzikantų. Pirmąkart atvyko muzikantai iš Panevėžio, Pakruojo ir Elektrėnų. Šventėje dalyvavo Utenos krašto garbės pilietis, daugailiškis Antanas Vilūnas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Renginys finansuotas Daugailių bendruomenės pirmininkės Jūratės Paliulienės parengto  projekto ,,Nuo renginių ciklas nuo Jurginių iki šv. Martyno" lėšomis iš Utenos r. savivaldybės, taip pat renginiui buvo gautas finansavimas iš Mero fondo, šventę parėmė verslininkas Vilius Biliūnas iš Zarasų r. Degučių. Buvo įsteigti Savivaldybės mero,  seniūnės, vyriausiojo ir jauniausiojo prizai. Mero prizus gavo Algimantas Batavičius už šmaikštavimus apie Daugailių piliakalnį ir Nijolė Žiaunienė iš Pakruojo už gražią polką su pakutenimais. Seniūnė Giedrė Eimutienė prizą paskyrė Adolfui Blažoniui iš  Elektrėnų.

 

     
Joomla templates by a4joomla