„Utenos alus“ pradeda aplinkosauginę iniciatyvą „Tapk išskirtiniu gamtos rėmėju“, kurios metu šalies gyventojai kviečiami rūšiuoti ir priduoti panaudotą vienkartinę tarą. Gyventojams visoje Lietuvoje pridavus 10 milijonų taros vienetų į šalyje nuo vasario 1 dienos veikiančius taromatus, „Utenos alus“ išvalys vieną Utenos rajono ežerų ir įrengs jo pakrantėje poilsio zoną. „Siekiame parodyti, kad kiekviena pakuotė turi vertę. Numesta bet kur ji gali padaryti nemažai žalos gamtai, o tinkamai ją sutvarkius galima to išvengti, susigrąžinti paliktą užstatą ir dar prisidėti prie aplinkosauginės iniciatyvos. Siekiame paskatinti ne šiukšlinti, o panaudotą tarą priduoti atgal. Taip gyventojams ugdantis gerą įprotį, ežeringame Utenos rajone atsiras dar viena poilsiavietė“, – sako bendrovės „Švyturio-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Prie ežero išvalymo ir poilsio zonos įrengimo gali prisidėti kiekvienas, kuris grąžins panaudotas užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes: vienkartines plastiko (PET), metalo bei stiklo. Nereikės nieko papildomai daryti ar aukoti – tik priduoti į taromatus užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes. Pakuotės gali būti ne tik alaus, bet ir gaiviųjų gėrimų bei vandens. Dar daugiau – kiekvienas šalies gyventojas gali padėti išrinkti, kuris Utenos ežeras bus išvalytas, atiduodami savo balsą „Utenos alaus“ interneto svetainėje >>>. Rinktis galima iš dviejų Utenos rajono ežerų – Klykių ar Giedrio, kuriuos pasiūlė Utenos rajono savivaldybė. Kiekvienas, norintis atiduoti savo balsą už vieną ežerų, „Utenos alaus“ interneto svetainėje turės galimybę pasižiūrėti nuotraukų, pasiskaityti apie vietoves, kuriose šie ežerai plyti, taip pat sužinoti prie kiekvieno jų planuojamus darbus. Balsuoti už patikusį ežerą galima iki gegužės 7 dienos. Daugailių seniūnija kviečia balsuoti už seniūnijos teritorijoje esantį seniūnijos Giedrio ežerą, kurio pakrantė būtų išvalyta ir įrengta poilsiavietė.

„Abu ežerai, kuriuos pasiūlėme gyventojų verdiktui, turi daug potencialo tapti dar populiaresnėmis lankymosi vietomis, ypač vasarą. Nemažai investuojame ir lėšų, ir laiko patys tvarkydami ežeringas savo krašto vietoves, tačiau visuomet labai džiaugiamės papildoma pagalba. Veikdami drauge su atsakingomis verslo įmonėmis galime padaryti daugiau, judėti sparčiau. Be to, kartu galime plačiau skleisti žinią, kad ir kiekvienas mūsų yra atsakingas už aplinką, kurioje gyvename. Tai priminti mums svarbu ne tik vietos gyventojams, bet ir vasarą gausiai iš visos Lietuvos atvykstantiems svečiams“, – sako Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Šalies gyventojų išrinktas Utenos rajono ežeras bus valomas gegužės viduryje. Planuojama, kad dalyvaujant profesionaliems narams nuo šiukšlių bus išvalytas pasirinkto ežero dugnas, sutvarkyta ežero aplinka, įrengtas lieptelis, persirengimo kabinos, šiukšliadėžės bei kita prie konkretaus ežero reikalinga įranga.

„Utenos alus“ jau ne vienerius metus vykto įvairias aplinkosaugos iniciatyvas – skatina rūšiuoti, įrenginėja poilsio zonas bei valo ir kitų ežerų pakrantes. Nors per pastaruosius metus gamtos labui jau nuveikta išties daug, vis dėlto, net ir tame pačiame Utenos rajone dar liko ežerų, kuriuos poilsiautojai aplenkia būtent dėl to, kad jų pakrantės apleistos.

Joomla templates by a4joomla