Ramutė ŠeikienėLietuvos liaudies kultūros centras kartu su Druskininkų kultūros centru 2015 m. rugsėjo 12 dieną surengė Respublikinį pasakotojų konkursą „Žodzis žodzį gena...“. Konkurso tikslas - gaivinti ir puoselėti etninės kultūros tradiciją - pasakojamąją tautosaką ir tarmes, išaiškinti, paskatinti ir pagerbti autentiškiausius, originaliausius tautosakos pateikėjus ir deramai paminėti etnografinius regionų metus.
Į šventę sugužėjo aštrialiežuviai pasakoriai iš visos Lietuvos. Daug konkurso dalyvių atvyko iš Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos ir Aukštaitijos. Aukštaitijos regionui atstovavo ir dvi uteniškės. Tai Dalia Rauktienė iš Kuktiškių miestelio (konkursui paruošė Laima Kleinienė) ir Ramutė Šeikienė iš Daugailių miestelio (konkursui paruošė Jūratė Paliulienė).
Visi dalyviai (net 35) buvo suskirstyti į dvi kategorijas: pateikėjai, tradiciją perėmę iš savo aplinkos (šeimos, bendruomenės) - ir asmenys, pasakoti išmokę šiuolaikinėje kultūros terpėje (folkloro ansamblyje, iš leidinių).  Dalia Rauktienė sekė aukštaitišką pasaką „ Priešgina pati“, daugailiškė Ramutė Šeikienė pasakojo Eugenijos Šimkūnaitės sukurtą padavimą „ Indraja- močia netikus“. Ji pasirodė puikiai, savo kategorijoje (asmenys, pasakoti išmokę šiuolaikinėje kultūros terpėje) iš 18 dalyvių užėmė pirmą vietą.
Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanomis. Laureatas, ,,glauniausias“ pasakorius, gavo Druskininkų savivaldybės įsteigtą premiją, pirmąsias vietas savo kategorijose užėmę pasakoriai buvo taip pat apdovanoti premijomis ir padėkos raštais.

Joomla templates by a4joomla