Spausdinti

2015 metai paskelbti Etnografinių regionų metais. Aplinkos ministerija paskelbė Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursą. Organizuojant Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursą buvo siekiama išaiškinti, kurios vietovės geriausiai atspindi regionų savastį,  norima sužinoti, kurie regionai geriausiai išsaugojo savitumą ir paskatinti bendruomenes juos puoselėti“.

Konkurse galėjo dalyvauti visi norintieji – savivaldybių administracijos, seniūnijos, valstybinių parkų direkcijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos, vietos bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, mokyklos, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys. Norintieji dalyvauti turėjo pateikti užpildytą paraišką, trumpą regiono ir jo savitumo pristatymą, trumpą aprašymą, kaip prie savitumo išsaugojimo prisideda bendruomenė, vaizdinę medžiagą ir kitą, pareiškėjo nuomone, svarbią informaciją. Konkursui negalima buvo pateikti pavienių sodybų ir pavienių objektų.

2016 m. kovo 22 d. Aplinkos ministerijoje  vyko konkurso rezultatų paskelbimas ir apdovanojimai. Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras apibūdino konkursui pateiktus projektus ar teritorijas.  Ministras Kęstutis Trečiokas nugalėtojams įteikė padėkas, vertingus prizus, vietoves įamžinančias plokštes. 

Daugailių seniūnija buvo apdovanota padėka, gavo dovanų inkilą ir vertingos literatūros. 

Atgal