Pagal nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojusias Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisas numatyta, jog į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ribotam terminui, ilgiausiai 6 mėnesių laikotarpiui, gali būti įtraukiami tik benamiai, gyvenantys laikinojo apgyvendinimo įstaigose ar viešose vietose, taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną, atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotuose psichikos sveikatos įstaigose.

Asmenys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo buvo įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą pagal savivaldybę, kurios teritorijoje gyvena, privalo per 6 šių metų mėnesius, jeigu atitinka anksčiau išvardytas sąlygas, atvykti į seniūniją ir iš naujo pateikti prašymus įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą arba deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Nepateikus prašymų, nuo liepos 1 d. tokie asmenys taps gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje nedeklaravusiais asmenimis.

2016 m. vasario 1 d. duomenimis į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Daugailių seniūnijoje yra įtraukta 30 asmenų.
                           Deklaruojant gyvenamąją vietą kitiems asmenims priklausančiame, pavyzdžiui, nuomojame būste, būtina pateikti jo savininkų sutikimą. Nuo šiol jie gali nurodyti datą, iki kurios leidžia gyventi bei deklaruoti gyvenamąją vietą nurodytame name ar bute nuomininkams ar įnamiams. Suėjus nustatytam terminui, laikinų gyventojų gyvenamosios vietos duomenys Gyventojų registre bus panaikinami automatiškai. Savininkui nereikės teikti prašymų panaikinti duomenis.
                           Asmuo, deklaruojantis išvykimą iš Lietuvos Respublikos ir turintis nepilnamečių vaikų, kurių išvykimo nedeklaruoja, deklaracijos laukelyje „Pastabos" nurodo asmens, su kuriuo lieka gyventi jo nepilnamečiai vaikai, duomenis – vardą, pavardę, gimimo metus, giminystės ryšį, adresą.
                          Mažiausias naudingas būsto plotas asmeniui, būste deklaravusiam gyvenamąją vietą, turi būti ne mažesnis kaip 5 kvadratiniai metrai. Jei plotas yra nepakankamas, deklaracija nepriimama. Jei nepilnamečio deklaraciją teikia vienas iš tėvų savo gyvenamosios vietos adresu, naudingo patalpos ploto reikalavimas netaikomas.
                         Gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais kreiptis į Daugailių seniūniją arba skambinti telefonuais 8 389 62316 arba 35580.

                                                                                       Daugailių seniūnijos informacija

Joomla templates by a4joomla